İlçemizi ziyaretleri kapsamında, Sayın Valimiz Süleyman KAMÇI,  Özvatan Hükümet Konağı Bahçesinde İlçe Kaymakamımız Menderes TOPÇUOĞLU, sıralı kurum amirleri ve muhtarlar tarafından karşılandı.
Sayın Valimizin ilçemizi ziyaretinde ilk olarak Özvatan Kaymakamlığını ziyaret etti. Makam ziyaretinde Sayın Valimiz, İlçe Kaymakamımız ve beraberindeki Özvatan Belediye Başkanı, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amiri’nden ilçenin sosyal, kültürel ve ekonomik durumunun yanı sıra eğitim, sağlık, ulaşım, tarım, hayvancılık, altyapı ve üst yapı durumları hakkında detaylı bilgi aldı.
Daha sonra Özvatan Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda kurum amirleri ve mahalle muhtarlarıyla buluşan Sayın Valimiz, İlçedeki bazı sorunları dinledi ve  sorunlara çözüm üretilmesi talimatını verdi. Toplantının akabinde Sayın Valimiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerleri tarafından hazırlanan sergi açılışına katıldı. Burada kursiyerler tarafından son 1 yılda yapılan eserleri inceleyen Sayın Valimiz, ilçemizden ayrıldı